Co robimy - Szkoła Demokracji

Fundacja FARMa jest partnerem Centrum Edukacji Obywatelskiej w ogólnopolskim projekcie skierowanym do szkół.
Projekt realizowany jest od września 2013 do września 2014.

„Szkoła Demokracji” to ogólnopolski projekt organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej mający na celu wspieranie rozwoju samorządności uczniowskiej w polskich szkołach poprzez organizację demokratycznych wyborów oraz wypracowanie mechanizmów współdecydowania uczniów o sprawach szkoły.

CEO realizuje projekt w partnerstwie z:
Fundacja Edukacja dla Demokracji
Fundacja Aktywizacji i Rozwoju Młodzieży FARMa
Involver (Wielka Brytania)
Centrum pro Demokraticke Uceni (Czechy)

Projekt skierowany jest do 25 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, które zorganizowały demokratyczne wybory w ramach akcji „Samorządy mają głos”. Do akcji można się zgłosić przez stronę www.wybory.ceo.org.pl.

Grupa uczestników z każdej ze szkół składać będzie się z dyrektora, nauczycieli, rodziców i uczniów. Wezmą oni udział w warsztatach z mentorami oraz opracują mechanizmy partycypacji w swojej szkole. Działania uczniów opierać będą się na metodzie projektu oraz zasadach uczenia się przez doświadczenie (learning by doing).

Kliknij, by zobaczyć prezentację o projekcie:

prezentacja

 

Organizacje zaangażowane w projekt:

 

logo_ceo    logo_fedFARMa_male

logo_cdu      involver

logo_szwajcaria
Projekt realizowany jest przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

 

Realizator Programu

Akademia filantropii w Polsce

Fundator Programu

Polsko-Amerykańska Fundarcja Wolności
Facebook Rozwiń <
https://occmakeup.com/ http://slot-gacor.next.pwc.com/ https://link-slot-gacor.topacademy.wagor.tc.edu.tw/ Megasloto https://link-slot-gacor88.nebuta.its-mo.com/ https://restorecal.org/ http://slot-deposit-pulsa.learning.moleskine.com/