Co robimy - Miasteczko

Koordynator:Agnieszka Turek
Członkowie grupy: Zuzia Miodyńska Kasia Szambor, Ania Szambor, Ania Miodyńska, Sebastian Żyłka, Aniela Nowak, Jola Zybała, Kamil Cichoń, Jasiek Matacz, Piotr Mesek, Kasia Miodyńska.

Projekt łączący w sobie historię i sztukę, film, fotografie i komiks, młodych i starszych. Celem projektu była zmiana wizerunku Staszowa, ponieważ w świadomości młodych ludzi jest postrzegane jako zacofane, „zabite dechami” miasteczko. Przez projekt chcieliśmy zbudować nowy obraz miasta i porównać go do dawnego Staszowa. Ważnym aspektem naszego projektu było poznanie oraz przybliżenie historii miasta oraz pokazanie jak się zmieniło. Inspiracją do naszego projektu jest stary film o naszym mieście pt.”Miasteczko” w reż. Ziarnika z 1956r

Akcja: Foto  luty-kwiecień
Chcąc zestawić przeszłość z teraźniejszością miasta,  przeprowadziliśmy akcję szukania starych zdjęć Staszowa. Następnie wykonaliśmy zdjęcia nowe-tych samych miejsc ze starych fotografii. Akcja fotograficzna to także rozmowy z najstarszymi mieszkańcami miasta i zbieranie (spisywanie i nagrywanie na dyktafon) ich opowieści. Stanowią  one bardzo dużą wartość, ponieważ są  subiektywnymi historiami z przeszłości, których nie znajdziemy w żadnej książce. Na podsumowanie tej akcji zorganizowaliśmy wystawę w centrum naszego miasta.

Akcja: Film kwiecień – lipiec
Na podstawie filmu „Miasteczko” z 1956r zrobiliśmy nowy film o współczesnym Staszowie. Realizacja filmu była poprzedzona serią warsztatów dla grupy twórców. Film próbował odpowiedzieć na pytania: czy Staszów jest miejscem dającym młodzieży szansę do rozwoju? Jakie ma ograniczenia a jakie atuty? Tylko w naszym filmie ujęcia Staszowa z lotu ptaka.

Akcja: Komiks wrzesień- listopad
W ramach akcji przeprowadziliśmy warsztaty rysunku architektury oraz mangi. Zasaniem osób, które wzięły udział w tej akcji jest stworzenie humorystycznego komiksu o Staszowie. Przedstawia spojrzenie młodego człowieka na codzienne życie mieszkańców.

Realizator Programu

Akademia filantropii w Polsce

Fundator Programu

Polsko-Amerykańska Fundarcja Wolności
Facebook Rozwiń <
https://occmakeup.com/ http://slot-gacor.next.pwc.com/ https://link-slot-gacor.topacademy.wagor.tc.edu.tw/ Megasloto https://link-slot-gacor88.nebuta.its-mo.com/ https://restorecal.org/ http://slot-deposit-pulsa.learning.moleskine.com/