Co robimy - Mania działania

 

MANIA DZIAŁANIA 2018!  START 19 KWIETNIA 2018

 

JAK SIĘ TO ZACZĘŁO?

„Mania Działania” to autorski program Fundacji Aktywizacji i Rozwoju Młodzieży FARMa. Pierwsza edycja została zrealizowana w 2012 roku przy współpracy z dwiema gminami powiatu staszowskiego: Staszów i Rytwiany. W roku 2014 Programem objęto już 7 gmin: Staszów, Rytwiany, Osiek, Bogoria (pow. staszowski), Bieliny i Zagnańsk (pow. kielecki) i Krasocin (pow. włoszczowski), dzięki czemu 56 młodych osób zrealizowało 14 pomysłów na ciekawe społeczne projekty w swoich społecznościach lokalnych.

WIELKI POWRÓT! DZIAŁAMY DALEJ!

W 2018 roku program będzie realizowany w 15 gminach województwa świętokrzyskiego, a jego operatorem regionalnym jest Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach przy wsparciu finansowym i merytorycznym Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach.

Z terenu powiatu staszowskiego trzy gminy podjęły współpracę w tym programie tj: Łubnice, Połaniec i Rytwiany, a Fundacja FARMa jest ich lokalnym operatorem.

NASZ CEL:

Celem programu jest przede wszystkim aktywizacja młodzieży poprzez umożliwienie im samodzielnej realizacji swoich pomysłów na projekty społeczne. Mania Działania w każdej gminie uruchamia także potencjał lokalnych instytucji i osób na rzecz młodzieży, buduje relacje i ożywia środowisko lokalne.

JAK TO DZIAŁA ?

Program w danej gminie rozpoczyna się od ogłoszenia konkursu. Projekty są zgłaszane przez młodzież w formie pisemnej i filmowej. W ramach programu 4-osobowe grupy młodzieży wybrane przez komisję konkursową otrzymują granty w wysokości max. 1.000,00 zł każda na samodzielną realizację własnych lokalnych projektów społecznych.

Czas trwania projektu młodzieżowego to min. 2 miesiące (zazwyczaj odbywają się w wakacje). Młodzież samodzielnie opracowuje projekt, realizuje go i rozlicza, dbając jednocześnie o jego dobrą promocję w środowisku lokalnym. Realizacji projektów przez młodzież towarzyszy intensywny proces edukacyjny z zakresu edukacji społecznej i obywatelskiej a także planowania, zarządzania, współpracy w grupie oraz budowania relacji ze środowiskiem lokalnym.

Każda grupa uczestniczy w szkoleniach oraz współpracuje z coachem- opiekunem grupy, który dba o to, by grupa zrealizowała postawione w Programie cele edukacyjne. Fundamentem Programu jest zasada „uczenie się przez działanie” oraz zasada edukacji rówieśniczej (uczymy się wspólnie pracując, każdy od każdego).

 

W razie potrzeby kontaktować się:

Magdalena Marynowska-koordynator, tel: 609499065
Natalia Kos- coach, tel: 782679260, e-mail: natalia2707@wp.pl
 

Realizator Programu

Akademia filantropii w Polsce

Fundator Programu

Polsko-Amerykańska Fundarcja Wolności
Facebook Rozwiń <
https://occmakeup.com/ http://slot-gacor.next.pwc.com/ https://link-slot-gacor.topacademy.wagor.tc.edu.tw/ Megasloto https://link-slot-gacor88.nebuta.its-mo.com/ https://restorecal.org/ http://slot-deposit-pulsa.learning.moleskine.com/