Co robimy - Afryka nie tylko dziczą!

Koordynator: Katarzyna Miodyńska

Członkowie grupy: Ola Kowalcze, Ania Krupa, Wojtek Krupa, Klaudia Jaros, Jasiek Kasperkiewicz

Główne cele projektu:

 • przybliżenie młodzieży z powiatu Staszowskiego kultury i tradycji afrykańskiej;
 • zmniejszenie dyskryminacji osób innego pochodzenie rasowego bądź wyznania religijnego;
 • promocja tolerancji wobec innych kultur.

Uczestnikami projektu były dzieci i młodzież, która pochodzi z powiatu staszowskiego, woj. świętokrzyskiego w wieku od 13 do 25.

Działania przeprowadzane w ramach akcji:

 1. Debata z rodowitym Afrykańczykiem – wywiad, rozmowa młodzieży z rodowitym Afrykańczykiem, poznanie nowej tradycji, nowej kultury oraz zapoznanie się z problemami Afryki.
 2. Warsztaty z biżuterii – wykonywanie biżuterii oraz innych ozdób metodą decoupage to innowacyjny sposób na spędzenie wolnego casu. Warsztaty kierowane są do osób zainteresowanych sztuką wykonywania biżuterii a ich efektem jest rozwój storny artystycznej.
 3. Warsztaty artystyczne – czyli jak uszyć artystyczne zwierzątko. Warsztaty polegają na uszyciu z resztek różnych tkanin maskotki, którą każdy będzie mógł zabrać do domu.
 4. Warszaty taneczne – nauka tańca afrykańskiego jest alternatywną formą zwrócenia uwagi młodzieży na kulturę Afryki a także świetną okazją do nauki nowej formy tańca.
 5. Warszaty bębnierskie – nauka gry na egzotycznych instrumentach.
 6. Pokaz nowonabytych umiejętności – wszystkie efekty warsztatów zostaną zaprezentowane na imprezie TOTU Festiwal.
 7. Wystawa fotografii – przybliżenie dzieciom i młodzieży jak wygląda życie codzienne w Afryce ich religi i kultura, wystawa odwiedzi staszowskie szkoły
 8. Happening – czyli Afrykański zar rozpalony w środku listopadowego Staszowa, wydarzenie kulturalne będzie miało miejsce na staszowskim rynku
 9. Kino Afrykańskie – cztery pokazy filmów o tematyce afrykańskiej dla dorosłych i dla dzieci

Realizator Programu

Akademia filantropii w Polsce

Fundator Programu

Polsko-Amerykańska Fundarcja Wolności
Facebook Rozwiń <
https://occmakeup.com/ http://slot-gacor.next.pwc.com/ https://link-slot-gacor.topacademy.wagor.tc.edu.tw/ Megasloto https://link-slot-gacor88.nebuta.its-mo.com/ https://restorecal.org/ http://slot-deposit-pulsa.learning.moleskine.com/