Przyjaciele z Mazur

W gminie Piecki woj. warmińsko-mazurskie trwa młodzieżowy projekt pt. „PILne!”, którego FARMa jest partnerem. Wspieramy i promujemy aktywność młodzieżową w całej Polsce!

 

Zapoznajcie się z relacją uczestników projektu:

 

Wielkimi krokami zbliża się finał roku szkolnego i finałowa prezentacja projektu „PILne! Pasjonaci Inicjatyw Lokalnych. Jak działać, żeby się działo?”  Do tej pory uczestnicy projektu pracowali nad odpowiedziami na to tytułowe pytanie, zadając je sobie, swoim rówieśnikom i dorosłym: jak działać, żeby się działo? Dyskutowali, ankietowali, wymyślali, ale i działali: w przeciągu kilku miesięcy wydarzyło się z ich inicjatywy kilka ważnych akcji. W Starych Kiełbonkach odbyły się IV Mistrzostwa Amatorów Skoków Narciarskich wraz z pionierską dyscypliną sportową Zjazdu na Byle Czym. W tym samym miesiącu trzech reprezentantów gminy Piecki – Tomek Rutkowski, Adrian Rolka i Adrian Kurpiewski – wystartowało w zawodach młodych skoczków w Skawicy na południu Polski. Dla wywołania wiosny, 23 marca, w szkole i przed szkołą podstawową w Starych Kiełbonkach wyrosły olbrzymie pisanki wielkanocne – efekt pomysłowego konkursu „Ale Jajo!” na największą, najozdobniejszą i najbardziej oryginalną pisankę. W maju na boisku „Orlik” rozpoczęły się treningi pierwszej w gminie żeńskiej drużyny piłkarskiej, powołanej przez Marlenę Bednarczyk. A dla wzmocnienia męskiej strony footballu, podczas pikniku rodzinnego w Starych Kiełbonkach 12 maja odbył się turniej piłki nożnej, w którym wzięły udział 4 drużyny – nie tylko młodzieżowe. Za każdym z tych przedsięwzięć stali młodzi uczestnicy projektu „PILne!” – jako pomysłodawcy, organizatorzy i współrealizatorzy.

 

 

To oficjalna część działań młodzieży uczestniczącej w projekcie „PILne!” A w kuluarach, od kuchni, w kilkunastoosobowym Zespole Liderów i zaproszonych rówieśników, powstawały plany projektowe na przyszłość. Zaczęło się od tego, że na przełomie marca i kwietnia Kasia Chrostek wzięła udział w szkoleniu Programu Młodzież w Działaniu: „Lokalnie czy międzynarodowo? Szkolenie wprowadzające do Akcji 1. Młodzież dla Europy oraz Akcji 3.1. Wymiany Młodzieży.” Potem nastąpił miesiąc wytężonej pracy, aż wreszcie drugiego maja, w odpowiedzi na konkurs grantowy Programu Młodzież w Działaniu, do Warszawy zostały posłane 4 projekty młodzieżowe z gminy Piecki – każdy z nich jest autorskim pomysłem uczestników projektu „PILne!” Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w pierwszej połowie lipca – trzymamy kciuki. Więcej o tematyce tych inicjatyw, jak i o innych planach na kontynuację projektu, będzie można usłyszeć w czerwcu podczas finałowej prezentacji w Gimnazjum w Pieckach.

 

Projekt jest realizowany w ramach Ogólnopolskiego Programu „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, prowadzonego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży (www.rownacszanse.pl).

 

Realizator Programu

Akademia filantropii w Polsce

Fundator Programu

Polsko-Amerykańska Fundarcja Wolności
Facebook Rozwiń <